Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.

Baner projektu - Już pływam
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.

Aktualności


Informacja dla rolników z terenu Gminy Lubień

Wójt Gminy Lubień informuje, że istnieje możliwość dofinansowania transportu wapna do wapnowania gruntów rolnych.

Rolników z terenu Gminy Lubień, zainteresowanych wapnowaniem gleby zapraszamy do Urzędu Gminy Lubień (Lubień 50, pok. 21) lub sołtysów poszczególnych wsi w celu złożenia deklaracji zakupu wapna do celów rolniczych i ewentualnego skorzystania z dopłaty do transportu zakupionego wapna.

Zgłoszenia należy dokonać do dnia 30.08.2019 r.

| Opublikowano: 19.07.2019 |

Relacja z Biesiady Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych

14 lipca 2019 w niedzielne popołudnie w Tenczynie odbyła się kolejna edycja Biesiady Orkiestr Dętych połączona z akcją Odkryj Beskid Wyspowy i Beskidzkimi Rytmami i Smakami.

W ramach XI Biesiady Orkiestr Dętych w Tenczynie zaprezentowało się pięć orkiestr z: Mszany Dolnej, Suchej Beskidzkiej, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Tokarni oraz Tenczyna.

| Źródło: iTV Myślenice | Opublikowano: 18.07.2019 |

Wręczenie nagród w dziedzinie kultury

W dniu 10lipca 2019 r. podczas X sesji Rady Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec Wójt Gminy Lubień wraz z p. Janem Śmiałkiem Przewodniczącym Rady Gminy Lubień wręczyli nagrody Gminy Lubień za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promowania gminy.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.07.2019 |

Podsumowanie spotkań informacyjno-edukacyjnych

W dniu 9 lipca b.r. na terenie gminy Lubień w miejscowości Lubień, Tenczyn, Skomielna Biała odbył się dla mieszkańców cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych. Temat przewodni stanowiła Ustawa Antysmogowa zakres i obowiązki z niej wynikające oraz aktualne mechanizmy wsparcia finansowego na wymianę kotłów, poprawę jakości energetycznej budynków.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.07.2019 |

Zapraszamy na Biesiadę Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych

Serdecznie zapraszamy na XI Biesiadę Orkiestr Dętych i Zespołów Regionalnych, która odbędzie się w ramach VII Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki". Impreza odbędzie się 14 lipca 2019 r. o godz. 15:00 przemarszem orkiestr spod kościoła na boisko LKS Topór Tenczyn.

Więcej szczegółów na plakacie.| Opublikowano: 12.07.2019 |

Relacja z Święta Gminy Lubień i III Turnieju Wsi

Tradycyjnie już, jednym z głównym elementów Święta Gminy Lubień, był Turniej Wsi, który w tym roku odbył się już po raz trzeci. W turnieju wystartowały cztery drużyny (po jednej z każdej miejscowości gminy Lubień). Jak zwykle, kreatywność organizatorów nie zawiodła, wymyślone przez nich konkurencje, łatwe nie były ale ich realizacja dawała ogromną zabawę i salwy śmiechu. Finalnie w dogrywce I miejsce zajął Tenczyn, II miejsce Krzeczów, III miejsce Lubień i IV miejsce Skomielna Biała.

| Źródło: iTV Myślenice | Opublikowano: 11.07.2019 |

Nowy samochód OSP Krzeczów

OSP Krzeczów to jednostka z blisko 85 letnią tradycją, która udowadnia, że warto nieść pomoc „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.”

W dniu 23 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ford Ranger. W uroczystości udział wzięli druhowie OSP Krzeczów, poczty sztandarowe z okolicznych jednostek, orkiestra dęta OSP Tenczyn, zespół regionalny Cyrniawa oraz mieszkańcy Krzeczowa.

| Źródło: iTV Myślenice | Opublikowano: 11.07.2019 |

Lista kandydatów do Rady Powiatowej oraz Walnego Zgromadzenia Małopolskiej Izby Rolniczej

Na podstawie uchwał nr 1 i nr 2 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r., oraz uchwały Okręgowej Komisji Wyborczej nr 6/2019 w Gminie Lubień z dnia 5 lipca 2019 r. Okręgowa Komisja Wyborcza przedstawia listę kandydatów do Rady Powiatowej oraz Walnego Zgromadzenia Małopolskiej Izby Rolniczej.

Okręg Wyborczy nr 157 w Gminie Lubień

  1. TADEUSZ MAREK BOGACZ, ur. 16.04.1957, Lubień 306
  2. CZESŁAW PIOTR SŁOWIAK, ur. 29.06.1968, Krzeczów 156

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie

| Opublikowano: 10.07.2019 |

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu lub dzierżawy

Wójt Gminy Lubień informuje, że w dniach od 08.07.2019 r. do 29.07.2019 r. w Urzędzie Gminy Lubień na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej www.lubien.pl zostało zamieszczone Zarządzenie Wójta Gminy Lubień Nr 83/2019 z dnia 08.07.2019 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonej do najmu lub dzierżawy zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 83/2019.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

Opublikowano: 08.07.2019 |

Spotkania informacyjno - edukacyjne !!!

W ramach realizacji projektów „Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na paliwa gaz/biomasa w indywidualnych gospodarstwach domowych” oraz „Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.

Mieszkańców gminy Lubień informujemy o organizowanych spotkaniach informacyjno-edukacyjnych w miejscowości Lubień, Tenczyn, Skomielna Biała według następującego harmonogramu:

  • Lubień – 9 lipca 2019 godz. 18.00 aula w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II
  • Tenczyn – 9 lipca 2019 godz. 16.30 aula w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza
  • Skomielna Biała – 9 lipca 2019 godz. 15.00 aula w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana
| Opublikowano: 04.07.2019 |

Dwa odcinki nowej zakopianki gotowe jeszcze w tym roku. Na tunel poczekamy

Jeszcze w tym roku do użytku kierowców zostaną oddane 2 z 3 odcinków budowanej drogi ekspresowej S7 Lubień-Rabka Zdrój. Na trzeci- odcinek tunelowy przyjdzie jeszcze poczekać do 2021 roku. Najwcześniej kierowcy będą mogli przejechać wiaduktem w Skomielnej Białej (obiekt 21), który gotowy będzie we wrześniu.

| Źródło: iTV Myślenice | Opublikowano: 4.07.2019 |

Brakuje wody - Apel Wójta Gminy Lubień

Wójt Gminy Lubień apeluje do wszystkich mieszkańców gminy o rozsądne, racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pitnej. Długotrwała susza spowodowała znaczący ubytek wód gruntowych i w niektórych rejonach gminy występują braki wody pitnej. Prosimy o ograniczenie używania wody pitnej na takie cele jak: podlewanie trawników i ogródków przydomowych, mycie samochodów, napełnianie basenów itp.

Prosimy o poważne potraktowanie apelu i podjęcie wszelkich możliwych działań w celu zmniejszenia poboru wody pitnej do w/w celów.

| Opublikowano: 1.07.2019 |

Obwieszczenie o wydaniu decyzji pozwolenia wodnoprawnego

Na podstawie art. 49 oraz art. 10 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego /tekst jednolity: Dz. U. z 2018r. poz. 2096 z późn. zm./ oraz art. 401 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. prawo wodne /tekst jednolity Dz. U. z 2018r. poz. 2268 z późn zm./ obwieszcza się, iż w dniu 28 czerwca 2019r. została wydana decyzja znak: Kr.ZUZ.2.421.1213.2018.BH, w której orzeczono na rzecz Gminy Lubień z siedzibą 32-433 Lubień 50 o pozwoleniu wodnoprawnym na „Wykonanie urządzeń wodnych, tj. wylotów kanalizacji opadowej, wykonania lub przebudowy przepustów pod zjazdami indywidualnymi, przebudowy odcinka rowu przydrożnego, przebudowy rowu polegającej na regulacji rowu wraz z wykonaniem umocnienia dna rowu betonowymi korytkami typu „mulda” i skarp rowu betonowymi płytami ażurowymi, regulacji rowu wraz z wykonaniem umocnienia dna rowu betonowymi korytkami typu „korytko górskie” i skarp rowu betonowymi płytami ażurowymi, oraz na usługę wodną tj. wprowadzanie wód opadowych lub roztopowych ze zlewni rozbudowanej drogi krajowej nr 7 w miejscowości Krzeczów do rowów przydrożnych i potoku Krzeczowskiego.”

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 28.06.2019 |

Zapraszamy na Święto Gminy Lubień i III Turniej Wsi

Serdecznie zapraszamy na Święto Gminy Lubień i III Turniej Wsi. Impreza odbędzie się 7 lipca 2019 r. o godz. 16:00 na boisku nad Rabą.

Więcej szczegółów na plakacie.| Opublikowano: 28.06.2019 |

Punkt Informacji i Wsparcia – zmiana terminu dyżuru psychologa

Uprzejmie informujemy, że w lipcu br. w Punkcie Informacji i Wsparcia w Skomielnej Białej psycholog będzie przyjmował w dniach: 16.07.2019 r. i 30.07.2019 r. w godz. od 16:30 do 18:30.

W Punkcie Informacji i Wsparcia w Lubniu w dniach: 16.07.2019 r., 18.07.2019 r., 23.07.2019 r. 29.07.2019 r., 30.07.2019 r. w godz. od 13:00 do 16:00.

Kontakt telefoniczny bezpośrednio do Punktu w Lubniu tylko w godzinach pracy psychologa, pod nr tel. 731-504-276; 515-758-798 lub za pośrednictwem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu nr tel. 18-2682123, tel. 515-758-785 w godz. od 8:00 do 15:30.

| Opublikowano: 28.06.2019 |

X sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) zwołuje X zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 10 lipca 2019 r. tj. środa o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7).

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 28.06.2019 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 9 lipca 2019 r. w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7):

1. Komisja Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych wspólnie z Komisją Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska o godz. 9.00.

2. Komisja Rozwoju Gospodarczego, Finansów i Spraw Obywatelskich o godz. 13.00.

Tematem posiedzenia Komisji będzie zaopiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy Lubień.

| Opublikowano: 28.06.2019 |

Konkursy na stanowiska dyrektorów

Ogłoszenie konkursów na kandydatów na stanowiska dyrektorów samorządowych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Lubień.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie

| Opublikowano: 28.06.2019 |

Punkt Informacji i Wsparcia – zmiana terminu dyżuru radcy prawnego

Uprzejmie informujemy, że w lipcu br. w Punkcie Informacji i Wsparcia w Skomielnej Białej Radca prawny będzie przyjmował w dniu 10.07.2019r. w godz. od 16:20 do 19:20.

W Punkcie Informacji i Wsparcia w Lubniu bez zmian tj. w dniu 17.07.2019r. od 16:20 do 19:20.

Kontakt telefoniczny bezpośrednio do Punktu w Lubniu tylko w godzinach pracy radcy prawnego, pod nr tel. 731-504-276; 515-758-798 lub za pośrednictwem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu nr tel. 18-2682123, tel. 515-758-785 w godz. od 8:00 do 15:30.

| Opublikowano: 27.06.2019 |

Program "Rodzina 500+" od 1 lipca 2019 - bez kryterium dochodowego

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną od 1 lipca 2019 r. Natomiast od 1 sierpnia 2019 r. można składać wnioski droga tradycyjną /papierową/ w Urzędzie Gminy Lubień tj. Referacie Świadczeń Rodzinnych, II piętro, pokój 18 i 19.

Wszystkie ważne informację znajdą Państwo na banerze informacyjnym a więcej informacji na stronie gov.pl/rodzina.

| Opublikowano: 27.06.2019 |

Nagrody w dziedzinie kultury przyznane

Wójt Gminy Lubień przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz promowania gminy.

Laureatami tegorocznych nagród są:...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 27.06.2019 |

Przetarg na montaż instalacji OZE został ogłoszony

Pragniemy poinformować, że przetarg na realizację projektu pn. "Montaż instalacji OZE na obszarze LGD Turystyczna Podkowa" został ogłoszony na stronie Baza Konkurencyjności, pod adresem https://bazakonkurencyjnosci.gov.pl/publication/view/1191892.


| Opublikowano: 27.06.2019 |

Spotkania informacyjno - edukacyjne !!!

W ramach realizacji projektów „Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na paliwa gaz/biomasa w indywidualnych gospodarstwach domowych” oraz „Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.

Mieszkańców gminy Lubień informujemy o organizowanych spotkaniach informacyjno-edukacyjnych w miejscowości Lubień, Tenczyn, Skomielna Biała według następującego harmonogramu:

  • Lubień – 9 lipca 2019 godz. 18.00 aula w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II
  • Tenczyn – 9 lipca 2019 godz. 16.30 aula w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza
  • Skomielna Biała – 9 lipca 2019 godz. 15.00 aula w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana
| Opublikowano: 26.06.2019 |

Montaż instalacji OZE na obszarze LGD Turystyczna Podkowa

Długi proces konkursowy zakończył się pozytywną oceną i wyborze projektu do realizacji w ramach programu operacyjnego RPO 2014-2020. Mieszkańców gminy informujemy, iż aktualnie trwa proces wyłonienia Wykonawcy na realizację niniejszych robót. Zakończenie procedury oraz zawarcie umowy na realizację zadania pozwoli na uruchomienie procesu kontraktacji umów z mieszkańcami.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 26.06.2019 |

Lato już za progiem

Jak co roku, w sezonie letnim, GOK w Lubniu przygotowuje imprezy o charakterze plenerowym. I jak co roku liczy na przychylność aury, która jest wyjątkowo kapryśna.

Już 7 lipca spotykamy się na Święcie Gminy Lubień, w ramach którego zostanie rozegrany Turniej Wsi. Już teraz zachęcamy drużyny reprezentujące miejscowości naszej gminy, do zgłaszania swojego udziału do GOK w Lubniu.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 26.06.2019 |

Dwa małe kotki szukają domu

Znaleziono dwa małe kociaki, które szukają domu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Lubień tel. 18-2693922 lub 18-2693911

| Opublikowano: 26.06.2019 |

Zgłoszenia drużyn na III Turniej Wsi

7 lipca, na boisku nad Rabą, odbędzie się kolejne Święto Gminy Lubień - III Turniej Wsi. Podobnie jak w latach ubiegłych, GOK w Lubniu przygotował szereg zabawnych konkurencji. ZAPRASZAMY do udziału w Turnieju 5-cio osobowe reprezentacje Lubnia, Tenczyna, Krzeczowa i Skomielnej Białej. W Turnieju biorą udział drużyny składające się z 5 pełnoletnich osób. Wskazane jest aby drużyny były złożone z pań i panów, znajomych, przyjaciół czy rodzin. Każdą wieś reprezentuje tylko jedna drużyna. Dlatego prosimy o zgłoszenia pełnych składów do dnia 1 lipca, do Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udostępniajcie, bo może Wasi znajomi chcieliby wziąć udział w tej wesołej rozgrywce.

P.S. Informacja z ostatniej chwili: Krzeczów już zgłosił swój udział w Turnieju

| Źródło: GOK w Lubniu | Opublikowano: 26.06.2019 |

Oferta pracy w OPS w Lubniu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniu poszukuje kandydata na stanowisko pracownika socjalnego (umowa na zastępstwo).

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie

| Opublikowano: 25.06.2019 |

Wybory do Izb Rolniczych 2019

Wyłożenie do wglądu spisu członków uprawnionych do głosowania
- ikona pdf Obwieszczenie

Obwieszczenie Okręgowej Komisji Wyborczej nr 157 w Gminie Lubień
- ikona pdf Obwieszczenie

Więcej informacji znajduje się w zakładce poświęconej
wyborom do Izb Rolniczych.
| Opublikowano: 24.06.2019 |

Uroczysta Gala wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

W dniu 18 czerwca 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu odbyła się tradycyjna już, bo organizowana po raz dwudziesty – Uroczysta Gala wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019. Gospodarze uroczystości: Pan Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień i Pan Jan Śmiałek – Przewodniczący Rady Gminy Lubień gościli na spotkaniu: nagrodzonych uczniów wraz z ich rodzicami.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 22.06.2019 |

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie o wydanie pozwolenia wodnoprawnego

Na podstawie art. 401 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2017r. Prawo wodne /tekst jednolity Dz. U. z 2018r. poz. 2268 z późn. zm./ w związku z art. 49 i art. 10 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego /tekst jednolity Dz. U. z 2018r. poz. 2096 z późn. zm./ obwieszcza się, iż zostało wszczęte na wniosek Gminy Lubień z siedzibą 32-433 Lubień 50, postępowanie administracyjne ...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 14.06.2019 |

Aktualizacja informacji - NOWE ZASADY KORZYSTANIA Z NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Zmieniona ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej ( tekst jednolity Dz. U z 2017 poz. 2030 z późn. zm) wprowadziła wiele udogodnień w dostępie do pomocy prawnej.

Obowiązująca dotychczas ustawa gwarantowała dostęp do usług prawniczych jedynie ściśle określonej grupie osób, które nie miały możliwości uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej ze względu na swój status materialny lub sytuację życiową. Od 1 stycznia 2019 r. następuje poszerzenie katalogu osób uprawnionych w taki sposób że uprawniona będzie każda osoba fizyczna, która złoży pisemne oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Do pobrania: ikona pdf Więcej informacji

| Źródło: Starostwo Powiatowe w Myślenicach | Opublikowano: 14.06.2019 |

Konkurs Gminnej Ligii Mistrzów Programowania

Zapraszamy wszystkich uczestników projektu Lubie(ń) programować do udziału w konkursie Gminnej Ligii Mistrzów Programowania. Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy z zakresu programowania, robotyki, grafiki lub innej obrazującej wiedzę lub umiejętności nabyte dzięki udziałowi w projekcie. Praca może mieć dowolną formę: zdjęcie, filmik, aplikacja, fragment gry. Konkurs będzie złożony z rundy eliminacyjnej i Wielkiego Finału.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.06.2019 |

Udrożnienie dojazdu do pól i lasów przez teren budowy

W odpowiedzi na pismo IGK.7226.33.2019.KM dotyczące udrożnienia dojazdów do pól i lasów przez teren budowy Firma IDS-BUD S.A. jako Wykonawca Budowy drogi ekspresowej S7 Kraków-Rabka Zdrój na odcinku Lubień-Naprawa, od km ok 713+580 do ok 721+170 informuje, że jest w trakcie uaktualniania mapy dróg dojazdowych ilustrującej sposób dotarcia mieszkańców gminy do swoich nieruchomości przez teren budowy.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.06.2019 |

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" za nami

07 czerwca o godz. 10.00, razem z całą Polską, spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu. Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" organizowana jest już czwarty raz. My bierzemy w niej udział po raz trzeci.

W tym roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu oraz Samorządowego Przedszkola w Lubniu i p. Ewy Zborowskiej na placu zabaw przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami oraz wszyscy chętni usiedli do wspólnego czytania. Gościem specjalnym był p. Jacek Wygoda, sędzia Sądu Najwyższego, który w tym dniu był naszym lektorem.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.06.2019 |

Zapraszamy na wspólne czytanie

Jutro, 7 czerwca o godz. 10.00, razem z całą Polską, spotkamy się na wspólnym czytaniu. Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" organizowana jest już czwarty raz. W tym roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu oraz Samorządowego Przedszkola w Lubniu i p. Ewy Zborowskiej na placu zabaw przy przedszkolu zasiądziemy do wspólnego czytania.

W ubiegłym roku czytało nas ok. 70 osób; w tym - mamy nadzieję pobić nasz lubieński rekord.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 06.06.2019 |

Zebranie uczestników scalania gruntów w Krzeczowie

Obwieszczenie Starosty Myślenickiego z dnia 27 maja 2019 r. w sprawie zawiadomienia o zebraniu uczestników scalania gruntów wsi Krzeczów, gm. Lubień na którym zostaną określone zasady szacunku gruntów podlegających scalaniu.

Do pobrania: ikona pdf Obwieszczenie

| Opublikowano: 06.06.2019 |

Raport o stanie gminy Lubień za rok 2018

Przedstawiamy Państwu Raport o stanie gminy Lubień za rok 2018. Raport można pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubień.

Do pobrania: ikona pdf Raport

| Opublikowano: 02.06.2019 |

Informacja o projekcie na rzecz rodzin

W okresie od czerwca do sierpnia bieżącego roku na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego zostanie przeprowadzane badanie opinii publicznej na temat sytuacji rodzin. Wykonawcą badania jest firma Market Research World (MRW) z siedzibą w Gliwicach. W ramach projektu ankieterzy...

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 02.06.2019 |

„Majówka o świcie”

Kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Lubień Pomocny. 19 maja o godzinie 4.51, o wschodzie Słońca, przy Kapliczce Matki Bożej na Grabie, na roli Gorzutkowej, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie „Majówka o świcie”. Wśród pól i pięknych łąk, w otoczeniu beskidzkich pagórków odbyła się Majówka i Msza Święta, którą dla licznie zebranych uczestników odprawił ks. Proboszcz Piotr Sulek i ks. Wikariusz Robert Janczura.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.05.2019 |

Kolejny gość w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

Na zaproszenie uczniów klasy II b wraz z wychowawcą Anną Rapacz 20 maja 2019r. szkole progi odwiedziła absolwentka tej szkoły pani Maria Szczepaniec- obecnie sędzią Sądu Najwyższego i profesor Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przeczytanego przez gościa opowiadania z cyklu „Zagadki Detektywa Pozytywki”.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.05.2019 |

Turniej szachowy

Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Lubniu wzięły udział w X Powiatowych Mistrzostwach Szachowych organizowanych przez Myślenicką Akademię Talentów MAT oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Myślenicach. Największy sukces spośród naszych przedszkolaków odniósł Aleksander Drabik zajmując II miejsce a Piotr Wąchała zajął wysoką V lokatę. Dodać trzeba, że konkurencja była silna, gdyż rywalizowało między sobą aż 35 dzieci z różnych przedszkoli z terenu powiatu myślenickiego z czego kilkoro posiadających kategorie szachowe. Nasze przedszkole reprezentowało pięcioro chłopców, wspomniani wcześniej Aleksander Drabik i Piotr Wąchała oraz Łukasz Szczerbuła, Józef Dudkowski i Maciej Szczepaniec, którzy zajęli dalsze lokaty ale też pięknie walczyli o jak najlepsze rezultaty.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.05.2019 |

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 28.05.2019 |

Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego

Wójt Gminy Lubień odwołuje z dniem 27 maja 2019 r. o godz. 8:00 pogotowie przeciwpowodziowe dla Gminy Lubień.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

| Opublikowano: 27.05.2019 |

Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Do pobrania: ikona pdf Harmonogram

| Opublikowano: 24.05.2019 |

Ponad ćwierć miliona złotych na budowę chodnika

W dniu 21 maja Wójt Gminy Lubień odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego promesę w wysokości 320 tyś. złotych na dofinansowanie budowy chodnika dla pieszych przy drodze wojewódzkiej nr 968 (Lubień - Mszana Dolna). Szacowana wartość zadania oscyluje w granicach 640-960 tyś. złotych.Gmina Lubień będzie musiała dołoży z własnego budżetu ponad 0,5 mln. złotych. Dokładna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu planowanego do ogłoszenia w trzecim kwartale bieżącego roku. Środki wsparcia przyznane przez Zarząd Województwa pomogą w wykonaniu ponad 750 m chodnika po prawej stronie drogi w kierunku Mszany Dolnej.

| Zdjęcia: UMWM w Krakowie | Opublikowano: 24.05.2019 |

IX sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 504) zwołuje IX zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 30 maja 2019 r. tj. czwartek o godz. 14.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7).

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 23.05.2019 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 28 maja 2019 r. o godz. 14.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7).

Tematem posiedzenia Komisji będzie zaopiniowanie sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Lubień za 2018 rok, a także opiniowanie projektów uchwał będących tematem obrad najbliższej sesji Rady Gminy.

| Opublikowano: 23.05.2019 |

Wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na potoku Lubieńka w miejscowości Lubień, wprowadza się pogotowie przeciwpowodziowe dla Gminy Lubień od dnia 23 maja 2019 roku od godz. 14:00.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

| Opublikowano: 23.05.2019 |

Weekend w Krzeczowie ze Św. Wojciechem

1 czerwca 2019 r. (sobota) odbędzie się II Piknik Rodzinny Św. Wojciecha w godzinach 15.00 – 20.00 na terenie przy szkole. Impreza odbędzie się pod znakiem akcji charytatywnej na rzecz Maksymiliana i Nikoli z Krzeczowa.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 23.05.2019 |

II Krzeczowska Gra Terenowa „Poszukiwanie Zaginionego Pierścienia”

26 kwietnia 2019 r. odbyła się organizowana po raz drugi Gra Terenowa w Krzeczowie, organizowana przez Parafię św. Wojciecha BM i Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi królowej. W tym roku fabuła Gry była oparta o słynne dzieło J.R.R. Tolkiena „Władca pierścieni” i była przeznaczona dla młodzieży z klas VII, VIII i III gimnazjalnej. Uczestniczyło 20 drużyn ze szkół podstawowych z Krzeczowa, Lubnia, Skomielnej Białej i Tenczyna. Zawodnicy musieli pokonać trasę wytyczoną w Krzeczowie posługując się specjalnie przygotowaną mapą oraz zaliczyć zadania w 5 bazach, które były krainami ludzi, hobbitów, krasnali, elfów i orków. Na koniec musieli zniszczyć „pierścień władzy”, to znaczy w wyznaczonym czasie zjeść obwarzanka. Patronat nad Grą objęli: Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec i Sołtys Krzeczowa Czesław Słowiak.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 23.05.2019 |

Seminarium dla lokalnych liderów

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie organizuje MAŁOPOLSKIE SEMINARIUM LIDERÓW LOKALNYCH AKTYWNYCH DLA ROZWOJU, które odbędzie się w dniu 7 czerwca 2019 roku w godzinach od 16:00 do 19:00 w sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, przy ul. Racławickiej 56.

Do pobrania: ikona pdf Informacja, ikona pdf Zgłoszenie, ikona pdf Program.

| Opublikowano: 23.05.2019 |

"Tydzień Bibliotek 2019” w Lubniu

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubniu działa od 1955 roku. Poza biblioteką główną w Lubniu, na terenie gminy funkcjonują trzy filie biblioteki: w Tenczynie, Krzeczowie oraz Skomielnej Białej. Stan księgozbioru na koniec 2018r. wyniósł ogółem 40845 woluminów. Jest to aktywny księgozbiór, skatalogowany w systemie bibliotecznym MAK+ w 95%. W bibliotekach zarejestrowanych było ogółem 1213 czytelników.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 23.05.2019 |

Remont dróg gminnych

W kwietniu został ogłoszony przetarg na remont dróg na terenie Gminy Lubień. W drodze zamówienia publicznego został wyłoniony wykonawca robót remontowych planowanych do wykonania we wszystkich miejscowościach gminy. Dzięki realizacji umowy wyremontowane zostaną następujące drogi: w Krzeczowie na Roli Młyny, w Lubniu na Roli Szczepańcowej, Kozakowej i Pod Banią, w Tenczynie na Roli Morgi oraz w Skomielnej Białej na Roli Dzielce. Realizacja tych zadań zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo użytkowników dróg i warunki komunikacyjne w gminie.

| Zdjęcie: skomielna.info | Opublikowano: 23.05.2019 |

Gmina Lubień piękniejsza i nowocześniejsza

W ramach programu „Kapliczki małopolskie” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, wniosek Gminy Lubień pt. ,,Wykonanie prac konserwatorskich kapliczki kamiennej filarowej zwieńczonej grupą ukrzyżowania w miejscowości Tenczyn” został wybrany do realizacji. Prace konserwatorskie zaplanowano na czerwiec- wrzesień b.r. Głównym celem planowanych prac będzie ograniczenie wpływu czynników degradujących elementy zabytku oraz przywrócenie kapliczce dawnej świetności. Na realizację zadnia udzielona zostanie dotacja w wysokości 12 000 tyś. zł.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 23.05.2019 |

Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner wybory
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner 300+
Baner jakosci powietrza
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjnyStrona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Strona wygenerowana w ciągu: 0.001 s.