Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas

Aktualności - Ogłoszenia


03.10.2017

Inwestycji ciąg dalszy

W sierpniowym wydaniu Gońca Myślenickiego przedstawiliśmy mieszkańcom gminy ważniejsze i aktualnie trwające inwestycje gminne. W tym wydaniu pragniemy poinformować o kolejnych nie mniej ważnych m.in.: „Rozbudowa Samorządowego Przedszkola w miejscowości Tenczyn”, „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Lubień – etap I Zarębki”, „Budowa chodnika w miejscowości Tenczyn”, „Modernizacja oświetlenia ulicznego” „Modernizacja dróg na terenie gminy Lubień”. Należy podkreślić, iż realizacja wymienionych zadań jest możliwa dzięki stabilnej polityce finansowej gminy, wsparciu finansowemu z dotacji celowych oraz współfinansowaniu z zewnętrznych źródeł krajowych i unijnych pozyskanych w trybie konkursowym.

Rozbudowa Samorządowego Przedszkola w miejscowości Tenczyn to najważniejsze zadanie oświatowe w tym roku zapewniające wysoki standard budynków i pomieszczeń, w których odbywa się edukacja najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Rodziców i dzieci z miejscowości Tenczyn z pewnością cieszy fakt oddania do użytku nowego zaplecza, które bezpośrednio przekłada się, na jakość oferty edukacyjnej jak również ilość oddziałów przedszkolnych zapewniających przyjęcie większej liczby dzieci. Koszty rozbudowy istniejącego budynku Szkoły Podstawowej wyniosły ponad 500 tyś zł. Zadanie zostało sfinansowane w całości ze środków własnych gminy i objęło koszty wykonania robót budowlanych, robót wykończeniowych: instalacje wewnętrzne/ elektryka, hydraulika, kanalizacja, instalacje c.o. / oraz tynki, malowanie, podłogi, stolarkę okienną, drzwiową, prace wykończeniowe polegające na zagospodarowaniu terenu. Znaczne wydatki, bo w wysokości ponad 300 tyś. zł. Gmina Lubień poniosła w związku z bieżącą eksploatacją budynków szkół na terenie całej naszej gminy. Koszty związane z dostosowaniem zaplecza w związku z reformą edukacyjną stanowiły dla Dyrektorów nie małe wyzwanie organizacyjne, a dla budżetu gminy spore wydatki.

Pragniemy również poinformować o nowym projekcie tj. „Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Lubień – etap I Zarębki”, którego termin realizacji przypada na lata 2017-2019. Gmina Lubień informuje, iż w bieżącym roku zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz czynności organizacyjne pozwalające na zamknięcie całej procedury zgodnie z wymogami Prawa Zamówień Publicznych oraz zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Realizacja niniejszego zadani jest możliwa dzięki podpisaniu umowy z Samorządem Województwa Małopolskiego w ramach naboru „Gospodarka wodno- ściekowa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich /PROW/ na lata 2014-2020. Dofinansowanie w wysokości 1 579 591 zł pozwoli na sfinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku 4,636 km w miejscowości Lubień – Zarębki. Mieszkańców roli Dwór, która została objęta projektem zagospodarowania terenu informujemy, iż o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych poinformujemy w stosownym czasie poprzez publiczne ogłoszenia umieszczone na odcinku budowy.

Inwestycje w infrastrukturę drogową

Jak co roku lato to okres intensywnych remontów dróg. Z początkiem sierpnia rozpoczęły się kompleksowe remonty dróg na terenie gminy Lubień. Wśród dróg asfaltowych remontowane są drogi w Lubniu na roli Zarębki, Pod Banią, Borutowa, Żurowa, Wójcikowa oraz obiekt mostowy stanowiący połączenie Roli Jugi Niżne z Rolą Żurową. Wykonano też fragment chodnika w centrum Lubnia na wysokości roli Juszczęciowej. W Tenczynie remontami związanymi z położeniem nawierzchni asfaltowej objęte zostały drogi na rolach Susiowej, Krętoniowej, Czarnotowej oraz Kunowej. Ponadto w miesiącu wrześniu gruntownej modernizacji poddana została droga rolna na Roli Krzysiowej. Na terenie Krzeczowa nowe odcinki dróg asfaltowych powstaną na Roli Zagrody Niżne oraz Zarębek Wyżny. Zostało również wykonane połączenie drogi na roli Kośmidrowej, gdzie po szerokim mostku można skrócić dojazd do Roli Zarębek Wyżny. Nadto została wykonana droga rolna na Roli Spórnowej. W Skomielnej Białej do remontu zakwalifikowano drogi na roli Kluskowej i Dzielce. Ponadto udrożniono ważne połączenie komunikacyjne na Roli Pasiowej. Teraz w wyjątkowych sytuacjach można przejechać łącznikiem z drogi krajowej nr 7 do drogi krajowej nr 28, co przy obecnej budowie Zakopianki ułatwi komunikację mieszkańcom Skomielnej Białej. Zostaną również wyremontowane drogi rolne na Roli Krzysztofiakowej i Biedroniowej.

Koszty remontów dróg w tym roku zamkną się w kwocie około 1,5 mln. zł.

Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner 300+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.


Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.081 s.