Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas

Aktualności - Ogłoszenia


27.07.2017

23 lipca 2017 – Święto Gminy Lubień - I Turniej Wsi

Tego jeszcze w naszej gminie nie było. W tym roku tradycyjna impreza pn. „Święto Lubnia” zmieniła swoją nazwę na „ŚWIĘTO GMINY LUBIEŃ – TURNIEJ WSI”. Do końca nie mieliśmy pewności, czy impreza „wypali”, ponieważ aura była wyjątkowo kapryśna. Jeszcze po godzinie 16.00 kropił deszcz, a boisko usiane było kałużami.

Kilkanaście minut po 16.00 Wójt Gminy Lubień p. Kazimierz Szczepaniec oficjalnie rozpoczął Święto Gminy Lubień. Największą niespodzianką przygotowaną przez GOK był Turniej Wsi, który rozegrany został po raz pierwszy. Każda miejscowość wystawiła drużynę złożoną z 6 osób, mieszkańców swojej wsi. Drużyny wzięły udział w zabawnych konkurencjach, w których poza minimalną sprawnością fizyczną i umiejętnością współpracy całej grupy, liczyło się przede wszystkim poczucie humoru. Uczestnicy zmagali się w: rzucie gumiakiem, rozbijaniu balonów oryginalnym, historycznym cepem, wyścigu na taczkach, wyścigu na nartach, szukaniu jajek w stogu siana, slalomie w ciemno, nawlekaniu koralików na sznurek w rękawicach roboczych, przeciąganiu liny, kręglach, w którym rolę kuli pełniła kapusta. Ponadto odbył się konkurs śpiewaków ludowych. Toporzanie, Zagórzanie, Korpiołki i Cyrniawa wystąpiły w nietypowym dla siebie repertuarze. Zespoły zaśpiewały piosenki z klasyki muzyki pop. Wszystkie konkurencje oceniane było przez Jury w składzie Krzysztof Łabuz- Sekretarz UG Lubień, Marta Augustyn – komendantka ŚHP 6-36 w Skomielnej Białej i p. Wojciech Jermacz- Przewodniczący rady Gminy Kolno. Po zakończeniu wszystkich konkurencji Jury podliczyło punktację i ogłosiło wyniki: I miejsce zdobyła drużyna z Lubnia, II – Tenczyn, III – Krzeczów i IV – Skomielna Biała. Drużyny wygrały dla swoich wsi bony finansowe z funduszu sołeckiego, do wykorzystania w roku 2018, w wysokości: I- 5.000 zł, II- 4.000 zł, III- 3.000 zł, IV- 2.000 zł. Ponadto każdy z zawodników otrzymał indywidualne nagrody, m.in. monografie Lubnia, koszulki, czapeczki, kubki i inne gadżety ufundowane przez Gminę Lubień oraz, ufundowane przez GOK: I- wejściówki całodniowe open do Term Chochołowskich, II- bilety podarunkowe do kina, III- kijki do nordic walking’u, IV – plecaczki.

Poza zmaganiami turniejowymi przygotowaliśmy dla naszej publiczności szereg atrakcji w postaci koncertu zespołu My Way, zabawy tanecznej, gier i zabaw dla dzieciaków, dobrego jedzenia i świetnej atmosfery. Zespół My Way gra muzykę, która wpisuje się w najlepsze tradycje blues rocka. W czasie koncertu zespół zagrał głównie swoje autorskie kompozycje i kilka utworów z klasyki rocka. Wieczór zakończyła zabawa taneczna. Do tańca grał zespół Fazii Band.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom – Szlachetka Ubezpieczenia- Lubień, Zakład Elektroinstalacyjny i Remontowo Budowlany Adam Kowal-Tenczyn, FHU ”Technik”- Mariusz Flaga –Tenczyn, PHU PROF-US Lubień, MiB. Plewa- Skomielna Biała, Vanmar – Skomielna Biała, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej.

Dziękujemy także państwu Elżbiecie i Stanisławowi Druzgałom, właścicielom sklepu wielobranżowego w Lubniu, za nieodpłatne wypożyczenie sprzętu do konkursu, panu Janowi Mońko za podarowanie siana, państwu Barbarze i Andrzejowi Druzgałom – kierownictwu Zespołu Toporzanie, za wypożyczenie cepów, Komendantce ŚHP 6-36 w Skomielnej Białej p. Marcie Augustyn i Wolontariuszkom za wielką pomoc okazaną w czasie trwania imprezy, kapitalnym drużynom z poszczególnych miejscowości, druhom z OSP z Tenczyna, Krzeczowa, Skomielnej Białej i Lubnia. Dziękujemy Zespołom Regionalnym Toporzanie z Tenczyna, Zagórzanie z Lubnia, Korpiołki ze Skomielnej Białej, Cyrniawa z Krzeczowa za doskonałe, pełne humoru występy a także mieszkańcom gminy i wakacyjnym gościom za liczny udział i doping.

Mamy nadzieję, że ta forma rozrywki przypadła do gustu naszym widzom, bo mamy już pomysł na Wielki.

Źródło: GOK w Lubniu


Materiał wideo: iTV Myślenice

Więcej zdjęć w galerii gminnej

Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.


Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.026 s.