Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony www



Baner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady

Aktualności - Ogłoszenia


23.06.2017

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 21 czerwca 2017r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu odbyła się tradycyjna już, bo organizowana po raz osiemnasty - Gminna Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017. Gospodarze uroczystości: Pan Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień i Pan Stanisław Biedrończyk – Przewodniczący Rady Gminy Lubień gościli na spotkaniu: nagrodzonych uczniów wraz z ich rodzicami. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Maria Szczepaniec – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Lubień, Pan Jacek Luberda – Vice-Przewodniczący Rady Gminy Lubień i Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Gimnazjum w Lubniu oraz Pan Jan Śmiałek – radny i Vice-Prezes Kółka Rolniczego w Skomielnej Białej, Pani Józefa Warzecha – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Rugby w Lubniu, Pan Łukasz Kościelniak – trener drużyny Rugby oraz przedstawicielka Komitetu Społecznego im. Św. Sebastiana w Skomielnej Białej Pani Małgorzata Kołpak. Nie zabrakło też dyrektorów gimnazjów, szkół podstawowych i samorządowych przedszkoli z terenu gminy oraz nauczycieli -wychowawców klas absolwenckich. Uroczystość prowadziła Pani Zofia Gruszkowska – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Lubniu.

Po raz pierwszy nagrodzeni zostali tylko absolwenci gimnazjów, gdyż wprowadzona reforma systemu oświaty przedłużyła naukę uczniom obecnych klas szóstych szkół podstawowych do ośmiu lat. Warunkiem otrzymania tytułu „Najlepszego absolwenta” było: uzyskanie w gimnazjum – średniej oceny nie niżej niż 5,0 oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

Łącznie nagrodzonych zostało 35 uczniów z gimnazjów, w tym:

  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu - 13 uczniów,
  • Gimnazjum im. Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza w Tenczynie – 9 uczniów,
  • Gimnazjum w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie – 1 uczennica,
  • Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej – 12 uczniów.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy wręczali wszystkim najlepszym absolwentom: dyplomy uznania, nagrody książkowe, długopisy oraz drobne upominki (ufundowane przez Gminę), a prowadząca uroczystość przedstawiała nagrodzonych, podając ich inne osiągnięcia: olimpiady przedmiotowe, konkursy naukowe, osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Zostały też ufundowane i wręczone nagrody specjalne:

  1. Nagrody Specjalne Wójta Gminy Lubień dla najlepszych sportowców – uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017:
    • Julia Demkowska z Gimnazjum w Skomielnej Białej – czołowa zawodniczka Małopolski w narciarstwie biegowym,
    • Jan Mastela z Gimnazjum w Krzeczowie – wybitne osiągnięcia sportowe w sportach walki: zapasy w stylu klasycznym i sumo,
    • Karolina Warzecha, Mateusz Polakiewicz, Beata Juszczak, Artur Bryl, Jakub Warzecha z Gimnazjum w Lubniu – zawodnicy RzKS Juvenia Kraków, w rozgrywkach szkolnych reprezentując Gimnazjum w Lubniu zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag, reprezentanci Polski przygotowujący się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.
  2. Zarząd Kółka Rolniczego w Skomielnej Białej ufundował „stypendia edukacyjne” dla najlepszych absolwentów: Sylwii Trepy i Grzegorza Żurka z Gimnazjum w Skomielnej Białej. W imieniu Zarządu nagrody wręczył Pan Jan Śmiałek.
  3. Dyplomy i nagrody – tym razem książkowe ufundowane przez Społeczny Komitet im. Św. Sebastiana w Skomielnej Białej za pomoc w przygotowaniu obchodów i uroczystości patriotyczno – religijnych – wręczyła Pani Małgorzata Kołpak dla 7-miu absolwentów Gimnazjum w Skomielnej Białej: Dominiki Bekier, Alberta Rzepieli, Doroty Gacek, Sylwii Trepy, Katarzyny Leśniakiewicz, Wojciecha Krausa i Joanny Dybczyk.
  4. Pan Jacek Luberda – w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Gimnazjum w Lubniu wręczył nagrodę rzeczową, ufundowaną przez to Stowarzyszenie dla najlepszego absolwenta lubieńskiego gimnazjum – Katarzyny Filiciak.

Organizowana uroczystość była też doskonałą okazją, aby na scenie lubieńskiego Gimnazjum zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów – laureaci różnych przeglądów, festiwali i konkursów artystycznych, uczniowie Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu Oddział w Skomielnej Białej i Filia w Krzczonowie oraz przedszkolaki lubieńskiego Samorządowego Przedszkola.

Na zakończenie Pan Dariusz Kaczmarczyk – nauczyciel wych. fiz. w Gimnazjum w Lubniu dokonał podsumowania Gminnej Szkolnej Ligi Sportowej w roku szkolnym 2016/2017, a najlepsi sportowcy z poszczególnych szkół odebrali puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy. Ostateczne wyniki – po podsumowaniu punktacji ze wszystkich dyscyplin sportowych – przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Lubień,
II miejsce – Tenczyn,
III miejsce – Skomielna Biała,
IV miejsce – Krzeczów.

Gimnazja:
I miejsce – Tenczyn,
II miejsce – Lubień,
III miejsce – Skomielna Biała,
IV miejsce – Krzeczów.

Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia sukcesów w dalszych etapach kształcenia.

Udanych wakacji i jak najlepszego wypoczynku.



Więcej zdjęć w galerii gminnej





Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner



Baner informacyjny Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.


Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.



Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.019 s.