Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Przydatne strony www
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
baner
baner
Baner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady

Aktualności - Ogłoszenia


23.06.2017

Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 21 czerwca 2017r. w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu odbyła się tradycyjna już, bo organizowana po raz osiemnasty - Gminna Uroczystość wręczenia nagród najlepszym absolwentom gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017. Gospodarze uroczystości: Pan Kazimierz Szczepaniec – Wójt Gminy Lubień i Pan Stanisław Biedrończyk – Przewodniczący Rady Gminy Lubień gościli na spotkaniu: nagrodzonych uczniów wraz z ich rodzicami. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Maria Szczepaniec – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Lubień, Pan Jacek Luberda – Vice-Przewodniczący Rady Gminy Lubień i Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Gimnazjum w Lubniu oraz Pan Jan Śmiałek – radny i Vice-Prezes Kółka Rolniczego w Skomielnej Białej, Pani Józefa Warzecha – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Rugby w Lubniu, Pan Łukasz Kościelniak – trener drużyny Rugby oraz przedstawicielka Komitetu Społecznego im. Św. Sebastiana w Skomielnej Białej Pani Małgorzata Kołpak. Nie zabrakło też dyrektorów gimnazjów, szkół podstawowych i samorządowych przedszkoli z terenu gminy oraz nauczycieli -wychowawców klas absolwenckich. Uroczystość prowadziła Pani Zofia Gruszkowska – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Lubniu.

Po raz pierwszy nagrodzeni zostali tylko absolwenci gimnazjów, gdyż wprowadzona reforma systemu oświaty przedłużyła naukę uczniom obecnych klas szóstych szkół podstawowych do ośmiu lat. Warunkiem otrzymania tytułu „Najlepszego absolwenta” było: uzyskanie w gimnazjum – średniej oceny nie niżej niż 5,0 oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie.

Łącznie nagrodzonych zostało 35 uczniów z gimnazjów, w tym:

  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubniu - 13 uczniów,
  • Gimnazjum im. Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza w Tenczynie – 9 uczniów,
  • Gimnazjum w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie – 1 uczennica,
  • Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej – 12 uczniów.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy wręczali wszystkim najlepszym absolwentom: dyplomy uznania, nagrody książkowe, długopisy oraz drobne upominki (ufundowane przez Gminę), a prowadząca uroczystość przedstawiała nagrodzonych, podając ich inne osiągnięcia: olimpiady przedmiotowe, konkursy naukowe, osiągnięcia artystyczne i sportowe.

Zostały też ufundowane i wręczone nagrody specjalne:

  1. Nagrody Specjalne Wójta Gminy Lubień dla najlepszych sportowców – uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017:
    • Julia Demkowska z Gimnazjum w Skomielnej Białej – czołowa zawodniczka Małopolski w narciarstwie biegowym,
    • Jan Mastela z Gimnazjum w Krzeczowie – wybitne osiągnięcia sportowe w sportach walki: zapasy w stylu klasycznym i sumo,
    • Karolina Warzecha, Mateusz Polakiewicz, Beata Juszczak, Artur Bryl, Jakub Warzecha z Gimnazjum w Lubniu – zawodnicy RzKS Juvenia Kraków, w rozgrywkach szkolnych reprezentując Gimnazjum w Lubniu zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag, reprezentanci Polski przygotowujący się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.
  2. Zarząd Kółka Rolniczego w Skomielnej Białej ufundował „stypendia edukacyjne” dla najlepszych absolwentów: Sylwii Trepy i Grzegorza Żurka z Gimnazjum w Skomielnej Białej. W imieniu Zarządu nagrody wręczył Pan Jan Śmiałek.
  3. Dyplomy i nagrody – tym razem książkowe ufundowane przez Społeczny Komitet im. Św. Sebastiana w Skomielnej Białej za pomoc w przygotowaniu obchodów i uroczystości patriotyczno – religijnych – wręczyła Pani Małgorzata Kołpak dla 7-miu absolwentów Gimnazjum w Skomielnej Białej: Dominiki Bekier, Alberta Rzepieli, Doroty Gacek, Sylwii Trepy, Katarzyny Leśniakiewicz, Wojciecha Krausa i Joanny Dybczyk.
  4. Pan Jacek Luberda – w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Gimnazjum w Lubniu wręczył nagrodę rzeczową, ufundowaną przez to Stowarzyszenie dla najlepszego absolwenta lubieńskiego gimnazjum – Katarzyny Filiciak.

Organizowana uroczystość była też doskonałą okazją, aby na scenie lubieńskiego Gimnazjum zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów – laureaci różnych przeglądów, festiwali i konkursów artystycznych, uczniowie Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu Oddział w Skomielnej Białej i Filia w Krzczonowie oraz przedszkolaki lubieńskiego Samorządowego Przedszkola.

Na zakończenie Pan Dariusz Kaczmarczyk – nauczyciel wych. fiz. w Gimnazjum w Lubniu dokonał podsumowania Gminnej Szkolnej Ligi Sportowej w roku szkolnym 2016/2017, a najlepsi sportowcy z poszczególnych szkół odebrali puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy. Ostateczne wyniki – po podsumowaniu punktacji ze wszystkich dyscyplin sportowych – przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Lubień,
II miejsce – Tenczyn,
III miejsce – Skomielna Biała,
IV miejsce – Krzeczów.

Gimnazja:
I miejsce – Tenczyn,
II miejsce – Lubień,
III miejsce – Skomielna Biała,
IV miejsce – Krzeczów.

Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia sukcesów w dalszych etapach kształcenia.

Udanych wakacji i jak najlepszego wypoczynku.



Więcej zdjęć w galerii gminnej





Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy






Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Kochasz dziecie nie pal śmieci
Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.



Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.



Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.012 s.