Wyślij email do urzędu Dodaj do ulubionych Poleć tę stronę znajomemu Przejdź do strony głównej
Imieniny: Jowita, Faustyna, Józef
Aktualności Urząd Gminy: E-Urząd: Kontakt do Urzędu Miasta partnerskie Gminy Lubień

Gmina:
Charakterystyka Gminy Lubień
Heraldyka Gminy Lubień
Galeria fotograficzna
Informator - przydatne adresy i numery telefonów
Szkolnictwo w Gminie Lubień
Kultura i sport:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubniu
Zespoły Regionalne
Amatorski Teatr im. F. Macioła
Orkiestry Dęte
Kluby sportowe
Gminna Biblioteka Publiczna
Honorowi Obywatele Gminy Lubień
Zabytki:
Zabytkowy kościół w Krzeczowie
Zabytkowa Willa pod Sośniną w Lubniu
Rejestr pomników przyrody
Turystyka:
Szlaki turystyczne
Gospodarstwa agroturystyczne
Ośrodek wypoczynkowy Prof-Us
Parafie:
Domy rekolekcyjne
Ochotniczy Hufiec Pracy w Skomielnej Białej:
Dam pracę - szukam pracy
Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Lubień
Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lubień
Rejestr działalności regulowanej
Punkt Informacji i Wsparcia
Przetargi publiczne
Kalendarz imprez
Mapa Gminy Lubień
Mapa Gminy Lubień
Przydatne strony wwwBaner TV powiatu myślenickiego
Odkryj Beskid Wyspowy
Sekcja Kolarska im. Henryka Łasaka
UKS Topór Tenczyn
http://malopolska.olimpijskiedzieciaki.pl/
Powrót do korzeni - Skomielna Biała
Skomielna.info
Echo Regionu Małopolska
Witryna Wiejska

ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta
baner Gościniec - strona tenczyn.pl
baner mikroporady
baner dzielnicowy bliżej nas
Fundacja JMJ - Radosny Rodzic

Aktualności - Ogłoszenia


Zebranie Wiejskie w Skomielnej Białej

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Skomielnej Białej na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w auli Szkoły Podstawowej w Skomielnej Białej w dniu 24 lutego br. (niedziela) o godz. 10:45.

Na zebraniu zostaną przekazane informacje dotyczące działalności Gminy Lubień w 2018 roku, przedstawione sprawy bieżące i plany zadań gospodarczych na 2019 rok i lata następne. W ramach zebrania zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie zmiany Statutu Sołectwa Skomielna Biała. Na zebranie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, KRUS oraz firm realizujących budowę drogi S 7 tj. Salini Impregilo i Astaldi. Poszczególni przedstawiciele przedstawią informacje z zakresu swojego działania.

| Opublikowano: 15.02.2019 |

"Wędrowanie przez wychowanie"

WĘDROWANIE PRZEZ WYCHOWANIE to 4 spotkania odbywające się co tydzień w każdy poniedziałek od 17.00 do 20.00.

Terminy:
18 luty - 17.00-20.00
25 luty - 17.00-20.00
4 marzec - 17.00-20.00
11 marzec - 17.00-20.00


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.02.2019 |

Ankieta dotyczącą kierunków rozwoju krajobrazu gminy Lubień

Szanowni Państwo, Mieszkańcy gminy Lubień, Turyści!

W związku z realizacją projektu „Planowanie przestrzenne jako narzędzie ochrony przyrody w Karpatach” współfinansowanego z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w gminie Lubień poniżej zamieszczamy link do ankiety dotyczącej kierunków rozwoju krajobrazu gminy Lubień.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 14.02.2019 |

Informacja dla mieszkańców gminy Lubień

W dniu 14.02.2019 r. (czwartek) w budynku Urzędu Gminy Lubień (Lubień 50) w godz. 11:30 - 12:30 Poseł na Sejm RP pan Marek Polak będzie pełnił dyżur poselski.

Zainteresowanych spotkaniem z panem posłem zapraszamy do Urzędu Gminy.

| Opublikowano: 13.02.2019 |

Projekt rozpowszechniania czytelnictwa

Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book - tu książka”.

Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak grupa tych młodych osób w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Młodzież pozyskuje partnerów, sponsorów od których otrzymuje pierwsze książki oraz inne gadżety, które posłużą w projekcie.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.02.2019 |

Wojska obrony terytorialnej szkolą się w Małopolsce

W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczął się kolejny intensywny rok szkoleniowy. Zaplanowano czterdzieści dwa szkolenia: podstawowe, wyrównawcze, rotacyjne i zintegrowane.

Małopolscy Terytorialsi z charakterystyczną dla siebie energią rozpoczęli kolejny rok funkcjonowania. W styczniu odbyły się pierwsze z comiesięcznych szkoleń rotacyjnych. W każdej kompanii lekkiej piechoty służą doświadczeni żołnierze, którzy dla uzupełnienia wcześniej zdobytych umiejętności przeszli w ubiegłym roku szkolenia wyrównawcze, jak i osoby, które po ukończeniu szesnastodniowych szkoleń podstawowych i złożeniu przysięgi dopiero poznają tajniki wojskowego rzemiosła. Aktualnie w 11 MBOT szkoli się niemal pół tysiąca żołnierzy OT. W ciągu trzech lat mają oni być gotowi do certyfikacji potwierdzającej osiągnięcie gotowości bojowej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa - Kasina Wielka, 23 lutego 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 9. Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Kasina Ski. Zawody odbędą się 23 lutego 2019 roku w Kasinie Wielkiej.

Hasło tegorocznej Spartakiady „Przygotuj swe serce i bądź mężny” pochodzi z Biblijnej Mądrości Syracha. Ma ono zachęcić nas do pracy nad sobą, która przynosi obfite owoce. Wszystko zaczyna się w sercu człowieka i to na jego umocnieniu musimy się skupić, przygotować je na wyzwania, sprawić, by było pełne odwagi, zapału i męstwa! W wyposażeniu naszego serca w takie dary przychodzi nam z pomocą Pan Bóg. My musimy tylko się otworzyć i je przyjąć. Chcemy, byśmy spotkali się na stoku jako mężni zawodnicy, którym nie straszny mróz. Niech zimowe wyczyny umacniają nasze serca!

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Nabór wniosków do projektu „Restrukturyzacja małych gospodarstw”

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej na operacje typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w dniach od 28 lutego do 29 marca 2019 r.| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2015, poz. 1340 ze zm.) posiadacz zwierząt może wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR z wnioskiem o wydanie informacji o liczbie DJP bydła na potrzeby Wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 11.02.2019 |

Wyniki konkursu ofert na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Do pobrania: ikona pdf Wyniki

| Opublikowano: 06.02.2019 |

Wójt Gminy nagrodził sportowców

Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec za wybitne osiągnięcia sportowe oraz reprezentowanie Gminy Lubień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej nagrodził sportowców z Gminy Lubień. Nagrodzonymi są: Jakub Rapacz, Marcin Morus, Mateusz Polakiewicz, Artur Bryl, Karolina Warzecha oraz Beata Juszczak reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Rugby Lubień oraz Mateusz Brożyna znany szachista z Lubnia. Sportowcy otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. Podczas wspólnego spotkania opowiadali o dyscyplinach sportowych które uprawiają, swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. W rozmowie podkreślali, że sport jest dla nich nie tylko wypełnieniem czasu wolnego, ale sposobem na życie.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 5 lutego 2019 r. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7).

Tematem posiedzenia Komisji będzie opiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy oraz ustalenie planu pracy Komisji na rok bieżący.

| Opublikowano: 31.01.2019 |

V sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje V zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 7 lutego 2019 r. tj. czwartek o godz. 14.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Dofinansowania do szkoleń

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje Projekt Kierunek Kariera oraz Kierunek Kariera Zawodowa, w ramach których pracujący Małopolanie mogą otrzymać dofinansowanie do szkoleń informatycznych, językowych oraz zawodowych (w tym także kursów prawa jazdy oraz studiów podyplomowych).

Aktualnie firmy szkoleniowe, które oferują kursy językowe ogłaszają nabory uczestników na kursy, które rozpoczną się w jeszcze lutym, dlatego chciałabym, aby informacja o możliwości otrzymania dofinansowania m.in. do kursów językowych dotarła do jak największej ilości mieszkańców Małopolski.

Do pobrania: ikona pdf Szczegółowe informacje

| Opublikowano: 31.01.2019 |

Informacja dla posiadaczy bydła

Wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. 2015, poz. 1340 ze zm.) posiadacz zwierząt może wystąpić do kierownika biura powiatowego ARiMR z wnioskiem o wydanie informacji o liczbie DJP bydła na potrzeby Wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Znaleziono psa

Znaleziono psa - kundel rasy mieszanej. Właściciela lub osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Lubień, w godzinach pracy 8.00-15.45, tel.: 18-2693911.
| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Informacja dla członków Obwodowych i Terytorialnej Komisji wyborczej

Urząd Gminy w Lubniu informuje, iż od dnia 01.02.2019 r. do 15.02.2019 r. istnieje możliwość osobistego odbioru PIT-R Informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich za 2018.

Osoby zainteresowane odbiorem osobistym mogą zgłaszać się w siedzibie Urzędu Gminy w Lubniu, I piętro Księgowość.

Informacje nieodebrane w wyznaczonym terminie zostaną wysłane pocztą.

| Opublikowano: 31.01.2019 |

Główna nagroda dla Dziecięcej Grupy Kolędniczej z Krzeczowa

Dziecięca Grupa Kolędnicza "PASTUSZKOWIE z GWIAZDĄ" z Zespołu Regionalnego Cyrniawa z Krzeczowa zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Dobczycach. Grupa z Krzeczowa będzie reprezentowała powiat Myślenicki oraz Gminę lubień na XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych w Podegrodziu. Gratulujemy !!!

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.01.2019 |

Zaproszenie na Walentynkowy Bal Charytatywny

| Opublikowano: 31.01.2019 |

Wicemarszałek Województwa Małpolskiego przypomina o uchwale antysmogowej

W związku z bardzo złą jakością powietrza w sezonie zimowym, spowodowaną ogromną emisją zanieczyszczeń z domowych palenisk na węgiel i drewno, od 1 lipca 2017 roku na terenie województwa małopolskiego obowiązuje uchwała anytsmogowa. Wszyscy mieszkańcy Małopolski są zobowiązani do stosowania postanowień uchwały.

Do pobrania: ikona pdf List, ikona pdf Ulotka informacyjna, ikona pdf Uchwała antysmogowa, ikona pdf Uzasadnienie do Uchwały

| Opublikowano: 29.01.2019 |

Nowy samochód dla OSP Krzeczów

Wójt Gminy Lubień w dniu 23 stycznia 2019 r. przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie nowy lekki samochód specjalny ratowniczo-gaśniczy marki Ford Ranger z napędem 4x4 w celu wzmocnienia stanu gotowości bojowej i skuteczność akcji ratowniczych i gaśniczych na terenie Naszej Gminy. Wartość samochodu wyniosła 185.516 zł brutto. Gmina Lubień dofinansowała w/w samochód kwotą 50.000 zł, a kwotę 80.000 zł pozyskała z Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Pozostała część wartości samochodu Jednostka OSP Krzeczów pokryła z zaciągniętego kredytu.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 24.01.2019 |

Pierwszy rok Małopolskich Terytorialsów

Prawie 500 przeszkolonych żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, 800 ochotników zakwalifikowanych na szkolenia, ponad 1200 wniosków złożonych w Wojskowych Komendach Uzupełnień w całym województwie – to bilans pierwszego roku funkcjonowania 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 22.01.2019 |

Ruszyła rekrutacja do Klubu Dziecięcego w Skomielnej Białej

Zgodnie z oczekiwaniami Rodziców oraz na podstawie Uchwały Nr IV/21/2018 Rady Gminy Lubień z dnia 20 grudnia 2018 roku, rozpoczęła się rekrutacja do Klubu Dziecięcego. Do Klubu przyjmowane są dzieci od ukończenia 1 roku życia do ukończenia 3 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Lubień. Kartę zgłoszenia należy pobrać w Przedszkolu w Skomielnej Białej i wypełnioną dostarczyć do Przedszkola do 30 stycznia 2019 roku. Wydawanie i przyjmowanie Kart – codziennie w godzinach od 8:00 – 16:00.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.01.2019 |

Szkolenie dla rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach uprzejmie informuje, że szkolenie rolników z terenu powiatu myślenickiego z zakresu dokonywania uboju swoich zwierząt na użytek własny odbędzie się 28 stycznia 2019r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej nr 320.

| Opublikowano: 18.01.2019 |

Nowa deklaracja na podatek od środków transportowych

Poniżej do pobrania nowa deklaracja na podatek od środków transportowych na 2019 rok oraz załącznik.

Do pobrania: ikona pdf Deklaracja DT-1, ikona pdf Załącznik do deklaracji DT-1/A

| Opublikowano: 16.01.2019 |

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników - nowe wnioski

  • ikona pdf Wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, ikona pdf Wniosek (wersja edytowalna)
    Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.
  • w terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 2 września 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.
| czytaj więcej >> | Opublikowano: 16.01.2019 |

Nowa deklaracja na odbiór odpadów komunalnych

Poniżej do pobrania nowa deklaracja w sprawie ustalenia wysokości opłaty za śmieci.

Do pobrania: ikona pdf Deklaracja

| Opublikowano: 11.01.2019 |

Więcej osób uprawnionych do Karty Dużej Rodziny

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Karta Dużej Rodziny oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 09.01.2019 |

Badanie statystyczne w 2019 roku

Informujemy, że w 2019 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie przeprowadzał na terenie województwa małopolskiego liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 997 z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 10.01.2019 |

Przewoźnicy nie chcą przywracania przystanków w Lubniu

Urząd Gminy Lubień informuje, że na naszym terenie obecnie (od kilku miesięcy) powstał problem związany z brakiem bezpośrednich połączeń relacji Kraków-Zakopane z przystanków w m. Lubień. Kilka lat temu z świadczonej usługi wycofała się firma Szwagropol a obecnie niedawno - po zmianie rozkładu jazdy wycofały się, z przystanków w Lubniu, kooperujące ze sobą firmy Majer Bus i Max Bus.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 08.01.2019 |

Krzeczów pionierem nowoczesnych prac geodezyjnym w powiecie myślenickim

w dniu 29-10-2018r w Remizie OSP Krzeczów o godz. 17:00 odbyło się publiczne odczytanie Postanowienia Starosty Myślenickiego w sprawie wszczęcia postępowania dla scalania i wymiany gruntów położonych w obrębie geodezyjnym Krzeczów - odczytu w imieniu starosty dokonał Pan Marian Brożyna Kierownik Wydziału Geodezji Kartografii Katastru tut. Starostwa. Odczytanie tego postanowienia formalnie rozpoczyna proces scalania i wymiany gruntów we wsi Krzeczów.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 08.01.2019 |

Koncert świąteczny Macieja Miecznikowskiego w Kościele Parafialnym w Lubniu


Materiał wideo: iTV Myślenice
| Opublikowano: 08.01.2019 |

IV nabór do projektu „Dobry Czas na Biznes –KOM2”

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza IV nabór do projektu „Dobry Czas na Biznes –KOM2” w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy, Działanie 8.3 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej, w Podziałaniu 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, typ operacji A kompleksowe wsparcie dla zakładania działalności gospodarczej w formie dotacji.

Rekrutacja trwa od 8 stycznia 2019 roku do 22 stycznia 2019 roku.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie

| Opublikowano: 08.01.2019 |

Dane kontaktowe do firm zajmujących się odśnieżaniem dróg na terenie Gminy

Wykaz firm zajmujących się odśnieżaniem dróg na terenie Gminy Lubień.

Drogi Krajowe nr 7 (Zakopianka) i nr 28 (Jordanów - Rabka–Zdrój) - Saferoad Grawil Sp. z o.o. tel. 539-778-010.

Droga Wojewódzka nr 968 (Rondo Lubień - granica z Kasinką Małą) - KAL-BUD Tomasz Kalemba, Czasław 186, 32-415 Raciechowice, tel. 608-063-003.

Droga Powiatowa K 1625 (Tenczyn Glisne) - KOMBUD Franciszek Kowalczyk, 34-242 Łętownia 378, tel. 605-048-910.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 08.01.2019 |

Konkurs na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Wójt Gminy Lubień ogłasza otwarty konkurs ofert zlecenia realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej poprzez: „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 03.02.2019 r. do dnia 31.12.2019 r. zapewniającej 15 miejsc.”

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 07.01.2019 |

Nabór do komisji konkursowej dot. prowadzenia świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Nabór na dwóch członków komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego z zakresu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej pod nazwą „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 03.02.2019 r. do dnia 31.12.2019 r. zapewniającej 15 miejsc.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie, ikona pdf Oświadczenie

| Opublikowano: 07.01.2019 |

„Nastrojowy wieczór kolędowy”

5 stycznia 2019 roku mieszkańcy Lubnia przeżyli wieczór miłych wrażeń i wzruszeń, za sprawą koncertu kolęd Macieja Miecznikowskiego. Ten znany muzyk i wokalista wciągnął licznie zgromadzoną widownie we wspólne śpiewanie kolęd i wspaniale utrzymał świąteczny nastrój. Wykonał również kilka innych utworów, którymi zachwycił zgromadzonych. Publiczność żywiołowo reagowała na zaproszenia do wspólnego kolędowania i z uśmiechami na twarzach towarzyszyła wokaliście. Niespodzianką wieczoru był wspólny występ Macieja Miecznikowskiego z lokalnymi muzykami i wokalistami, którzy wspólnie zaśpiewali dwie kolędy. Wieczór zakończyła owacja na stojąco i podpisywanie dedykacji na płytach artysty. Występ zorganizowała Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Lubniu.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 07.01.2019 |

III Lubieński Orszak Trzech Króli

To już chyba staje się tradycją, że 6 stycznia w Lubniu, z inicjatywy Ks. Roberta Janczury organizowany jest Orszak Trzech Króli. W przygotowaniach uczestniczy cały sztab ludzi angażując coraz większą rzeszę mieszkańców i ludzi dobrej woli do pomocy. W tym roku orszaki maszerowały pod hasłem: "Odmienili oblicze ziemi" i jak co roku szły z trzech stron Lubnia pod Kościół Parafialny: z Zarębek – orszak czerwony, ze Smugawy – orszak niebieski i z Rynku – orszak zielony. Również w tym roku zaszczycili nas swą obecnością egzotyczni gości, którzy wcieli się w role Królów. Były bryczki konne, powozy, zwierzęta przy szopce, osiołki, baranki, grochówka i gorąca herbata.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 07.01.2019 |

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2019

Zarządzenie nr 17/2018 Wójta Gminy Lubień z dnia 27 grudnia 2018 roku w sprawie: przyznania dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych pod nazwą: "Dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Myślenicach i z powrotem" w okresie od dnia 02 stycznia 2019 r. do dnia 30 czerwca 2019 r.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

| Opublikowano: 04.01.2019 |

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ostrzega

W ostatnich latach nasila się zjawisko porzucania odpadów w pomieszczeniach i na posesjach osób prywatnych. Często odbywa się to za zgodą właściciela obiektu, który godzi się za odpłatnością przechować u siebie odpady przez krótki okres czasu. W praktyce umowę podpisuje powołana doraźnie firma, współpracująca nieoficjalnie z nieuczciwym podmiotem, zajmującym się gospodarką odpadami. W krótkim czasie na teren nieświadomego właściciela posesji przywożone bywa kilkaset ton niebezpiecznych odpadów, których prawidłowa utylizacja kosztuje setki tysięcy złotych.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 02.01.2019 |

Informacja

W dniu dzisiejszym, tj. 31 grudnia 2018 r. Urząd Gminy w Lubniu będzie czynny do godz. 14.00.

| Opublikowano: 31.12.2018 |

Unieważnienie konkursu na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

| Opublikowano: 28.12.2018 |

Życzenia Bożonarodzeniowe od Wójta Gminy Lubień

| Opublikowano: 22.12.2018 |

Życzenia Bożonarodzeniowe

| Opublikowano: 21.12.2018 |

Informacja

W dniu 24 grudnia 2018 r. tj. Wigilię Urząd Gminy w Lubniu będzie czynny do godz. 12.00.

| Opublikowano: 21.12.2018 |

Program ASOS

dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS w 2018 r. realizowaliśmy projekt “Seniorze, nie daj się!". Przedstawiciele gminnych rad seniorów z Niechlowa, Wińska i Żmigrodu odbyli szereg szkoleń z zakresu prawa spadkowego, samorządowego, praw konsumenta, bezpieczeństwa oraz zdrowego stylu życia. Każda z grup na zakończenie projektu przygotowała (opracowała scenariusz i nagrała) film dotyczący wybranego zagadnienia. Wszystkie filmy znajdują się na naszej stronie internetowej: http://sarl.wroclaw.pl/projekty/podstrona-1/seniorze-nie-daj-sie/ oraz na profilu Stowarzyszenia na portalu Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCGwwAOIv-Do-HdHiQDB3DKA.

| Źródło: Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego | Opublikowano: 18.12.2018 |

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP Województwa Małopolskiego

W dniu 15 grudnia w auli szkolnej w Skomielnej Białej odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Uczestników OHP Województwa Małopolskiego, którego organizatorem była Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-36 Hufiec Pracy, w Skomielnej Białej.

Patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm Jarosław Szlachetka, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, którzy zadbali o nagrody i wyróżnienia.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.12.2018 |

Złote gody

W dniu 16 grudnia 2018 roku świętowaliśmy po raz kolejny Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Par Małżeńskich z terenu Gminy Lubień. Złote i Diamentowe Gody to niezwykłe wydarzenie dla samych Jubilatów, ale też ich rodzin, dzieci, wnuków i prawnuków, którzy licznie towarzyszyli im w tym dniu. Ten wyjątkowy Jubileusz rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w intencji Jubilatów odprawioną przez Ks. Proboszcza Piotra Sulka w koncelebrze zaproszonych księży- Księdza Kanonika Franciszka Bobeła, Księdza Piotra Iwanka z Krzeczowa oraz Ojca Krzysztofa Mleczkowskiego z Tenczyna.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 18.12.2018 |

Godziny pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myślenickiego

Uchwała Rady Powiatu Myślenickiego Nr II/14/2018 z dnia 6 grudnia 2018 r w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myślenickiego w 2019 r.

Do pobrania: ikona pdf Uchwała

| Opublikowano: 14.12.2018 |

Małopolscy Terytorialiści złożą przysięgę

W niedzielę 16 grudnia w podkrakowskiej Rząsce słowa roty przysięgi wojskowej wypowie ponad 80 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialne. Będzie to ostatnia w tym roku wojskowa Terytorialsów w naszym regionie.

W niedzielę 16 grudnia o godzinie 11.00 na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce ponad 80 żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złoży przysięgę wojskową. Przysięga w Rząsce i związany z nią dzień otwartych koszar będą dla Brygadą kolejną okazją do zacieśnienia więzi z lokalną społecznością.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 14.12.2018 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 19 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7).

Tematem posiedzenia Komisji będzie zaopiniowanie projektu budżetu Gminy Lubień na rok 2019 oraz Prognozy Finansowej Gminy i opiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy.

| Opublikowano: 13.12.2018 |

IV sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje IV zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 20 grudnia 2018 r. tj. czwartek o godz. 12.00

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.12.2018 |

Komunikat prasowy Inspekcji Handlowej w Krakowie w sprawie skierowanej do Konsumentów akcji informacyjno-edukacyjnej, dotyczącej prawa do zwrotu pełnowartościowego towaru

Grudzień jest miesiącem szczególnego obdarowywania prezentami. Może przynieść je Mikołaj, mogą się znaleźć pod choinką, czy pod poduszką, ale zawsze powinny sprawiać radość.

Co zrobić, jeżeli prezent okaże się nietrafiony? Czy Konsument może zwrócić taki towar w każdym sklepie?

Konsumenci często nie wiedzą, czy mogą zwrócić towar, a jeżeli tak – to na jakich zasadach. Z tego powodu, Inspekcja Handlowa w Krakowie rozpoczęła kolejną, po dotyczącej różnic między rękojmią i gwarancją, akcję informacyjno-edukacyjną, wyjaśniającą zasady zwrotu pełnowartościowego towaru.

Do pobrania: ikona pdf Informacja

Opublikowano: 13.12.2018 |

Druga przysięga wojsk obrony terytorialnej w Małopolsce

W niedzielę 2 grudnia 90 żołnierzy - ochotników 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT) złożyło przysięgę w podkrakowskiej miejscowości Rząska. Lokalnego kolorytu dodały uroczystości: podhalańska gwara przedstawiciela Terytorialsów, rekonstruktorzy w mundurach Podhalańczyków AK oraz pokaz musztry paradnej nowosądeckiej klasy mundurowej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 10.12.2018 |

Zarejestruj Koło Gospodyń Wiejskich już TERAZ, a do 27 grudnia złóż wniosek o wypłatę pomocy na start

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają do rejestracji wszystkie koła gospodyń wiejskich, które zainteresowane są możliwością zyskania osobowości prawnej oraz ubiegania się o pomoc finansową. Warunkiem otrzymania do 5 tysięcy złotych wsparcia na start jest złożenie wniosku o rejestrację jak najszybciej, najlepiej do 14 grudnia. Do 27 grudnia trzeba będzie złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy. To gwarancja otrzymania wsparcia.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 10.12.2018 |

Bezpłatne szkolenie dla rolników z zakresu dokonywania uboju swoich zwierząt na użytek własny

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w miesiącu styczniu 2019r. planuje przeprowadzenie bezpłatnego szkolenia dla rolników z zakresu dokonywania uboju swoich zwierząt na użytek własny. Listę zainteresowanych rolników z Państwa gminy, którzy chcieliby skorzystać z powyższego szkolenia proszę przesłać na adres e-mailowy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myślenicach - piwmyslenice@pro.onet.pl do końca grudnia bieżącego roku.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 06.12.2018 |

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Projekt, do udziału w którym od 2008 r. zapraszamy wszystkie gminy w Polsce. Akcja realizowana jest przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów.

Celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego „Raportu o dokumentach - infoDOK", w III kwartale 2018 r. odnotowano aż 1.504 próby wyłudzeń kredytów, na kwotę ponad 120,5 min złotych.

| Opublikowano: 06.12.2018 |

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. To narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

| Opublikowano: 06.12.2018 |

Konsultacje dotyczące Programu współpracy Gminy Lubień z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok

Na podstawie art. 5a ust. 1 i 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.) oraz uchwały nr XVII/81/2012 Rady Gminy Lubień z dnia 18 stycznia 2012 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących ich działalności statutowej, przedstawiamy do konsultacji poprzez opublikowanie na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubień Projekt Programu współpracy Gminy Lubień z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.12.2018 |

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień

Posiedzenia Komisji Rady Gminy Lubień odbędą się w dniu 10 grudnia 2018 r, o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy – sala obrad (pokój nr 7).

Tematem posiedzenia Komisji będzie zaopiniowanie projektów uchwał, które Rada Gminy będzie przyjmowała podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

| Opublikowano: 05.12.2018 |

III sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje III zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 12 grudnia 2018 r. tj. środa o godz. 14.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 05.12.2018 |

Punkt Informacji i Wsparcia - zmiana terminu dyżuru radcy prawnego

Uprzejmie informujemy, że w grudniu br. w Punkcie Informacji i Wsparcia w Lubniu Radca prawny będzie przyjmował w dniu 11.12.2018r. w godz. od 16:15 do 19:15.

Kontakt telefoniczny bezpośrednio do Punktu w Lubniu tylko w godzinach pracy radcy prawnego, pod nr tel. 515-758-798 lub za pośrednictwem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu nr tel. 18-2682123, tel. 515-758-785 w godz. od 8:00 do 15:30.

| Źródło: OPS w Lubniu | Opublikowano: 30.11.2018 |

Nowy harmonogram i system odbioru odpadów komunalnych

Sposób postępowania przy segregacji odpadów - informacja dla mieszkańców Gminy Lubień.
1. Wszystkie odpady komunalne należy wystawiać do odbioru w miejscu widocznym i dostępnym przed teren nieruchomości, zgodnie z harmonogramem do godziny 7.00 w dniu wywozu.
2. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów zobowiązani są do tej segregacji.
3. Obowiązuje bezwzględny zakaz wyrzucania i palenia jakichkolwiek odpadów!

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 30.11.2018 |

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich

Rozpoczynamy rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich. W sobotę 1 grudnia biura powiatowe ARiMR czekają na przedstawicieli Kół.

Z dniem 29 listopada weszła w życie Ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Zgodnie z nią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będzie Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich. Biura powiatowe ARiMR zapraszają wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła oraz ubiegania się o pomoc finansową na konsultacje, które odbędą się w sobotę 1 grudnia, w godz. 9.00-14.00. Koła gotowe do rejestracji będą mogły skorzystać także z tej możliwości.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 30.11.2018 |

Projekt "Dobry Czas na Adaptację do Zmian"

W związku z pojawiającą się coraz większą grupą osób zagrożonych utratą pracy, bądź już zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika, a także odchodzących z rolnictwa Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (MARR S.A.) przygotowała specjalny projekt dedykowany dla tej grupy ludności.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 30.11.2018 |

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu lub dzierżawy

Wójt Gminy Lubień informuje, że w dniach od 29.11.2018 r. do 19.12.2018 r. w Urzędzie Gminy Lubień na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej www.lubien.pl zostało zamieszczone Zarządzenie Wójta Gminy Lubień Nr 7/2018 z dnia 29.11.2018r. w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonej do najmu lub dzierżawy zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zarządzenia nr 7/2018.

Do pobrania: ikona pdf Zarządzenie

Opublikowano: 29.11.2018 |

Konkurs ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych w roku 2019

Wójt Gminy Lubień ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań Gminy w zakresie działania na rzecz osób niepełnosprawnych na 2019 rok oraz nabór kandydatów na członków komisji konkursowej.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie

| Opublikowano: 29.11.2018 |

Apel Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubniu

Bądźmy wrażliwi na los osób starszych samotnych potrzebujących wsparcia

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i spadkiem temperatury zwracamy się do Państwa z apelem.

Prosimy wszystkich mieszkańców Gminy o uwrażliwienie na problemy społeczności lokalnej, aby w nadchodzącej zimie los osób starszych, niepełnosprawnych, bezdomnych i samotnych nie pozostał nikomu obojętny. Nadchodzące miesiące są zawsze niezwykle ciężkim czasem dla osób pozostających w trudnej życiowej sytuacji.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.11.2018 |

Przysięga i szkolenie małopolskich terytorialsów

W dniu 2 grudnia o godz. 10.00, 89 żołnierzy Obrony Terytorialnej złoży w Rząsce uroczystą przysięgę wojskową. Od 17 listopada trwa już drugie szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (11MBOT). Kolejne, trzecie rozpocznie się 1 grudnia.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.11.2018 |

Konkurs na prowadzenie świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Wójt Gminy Lubień ogłasza otwarty konkurs ofert zlecenia realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej poprzez: „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 02.01.2019 r. do dnia 31.12.2019 r. zapewniającej 15 miejsc.”

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 29.11.2018 |

Nabór do komisji konkursowej dot. prowadzenia świetlicy środowiskowej w Tenczynie

Nabór na dwóch członków komisji konkursowej do opiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na zlecenie realizacji zadania publicznego z zakresu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej pod nazwą „Prowadzenie gminnej placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej w postaci świetlicy środowiskowej w miejscowości Tenczyn w okresie od dnia 02.01.2019 r. do dnia 31.12.2019 r. zapewniającej 15 miejsc.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie, ikona pdf Oświadczenie

| Opublikowano: 29.11.2018 |

Kalendarz imprez i wydarzeń "Lubomir"

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir" w Myślenicach ma zaszczyt poinformować Państwa, że Zarząd Oddziału uchwalił poniższy kalendarz wydarzeń i imprez organizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir" w Myślenicach w nadchodzącym roku 2019.

12 stycznia 2019 r. - Spotkanie opłatkowe PTTK Lubomir w Myślenicach
7 kwietnia 2019 r. - Uroczyste otwarcie sezonu turystycznego na Ziemi Myślenickiej.
26 maja 2019 r. - XXII Małopolski Rajd Turystyczny Ziemi Myślenickiej im. Prof. Henryka Leśniaka.
14 września 2019 r. - XXIX Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich.
29 września 2019 r. - Uroczysta Msza św. za Przewodników i zakończenie sezonu turystycznego.

Podczas nadchodzącego roku chcemy kontynuować podjętą misję propagowania i krzewienia turystyki. Szczególnie chcemy pielęgnować dzieło Małopolskich Zlotów Szlakami Walk Partyzanckich, które co roku gromadzą liczne grono osób (a szczególnie młodzieży) chcących uczcić pamięć o wydarzeniach z przed 75 lat.

| Opublikowano: 28.11.2018 |

II sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje II zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 4 grudnia 2018 r. tj. wtorek o godz. 14.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 27.11.2018 |

I sesja Rady Gminy Lubień VIII kadencji

W dniu 21 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Lubień VIII kadencji. Nowością było to, że zgodnie z art. 20 ust. 1b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z póź. zm.) oraz Statutem Gminy Lubień obrady były transmitowane na żywo w Internecie i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 26.11.2018 |

Portal IRZplus

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła nowy Portal IRZplus. Portal przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez Internet dotyczących zdarzeń zwierzęcych.

Do pobrania: ikona pdf Szczegóły

Opublikowano: 22.11.2018 |

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Lubień

Informujemy, że zgodnie z art. 20 ust. 1 b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z póź. zm.) oraz Statutem Gminy Lubień obrady Rady Gminy są transmitowane na żywo w Internecie i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

Transmisję obrad można obejrzeć na stronie: https://lubien.sesja.pl.

Nagrania będą również publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Lubień.

| Opublikowano: 21.11.2018 |

Ogłoszenie o naborze do projektu „Dobry Czas na Biznes –KOM2”

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza III nabór do projektu „Dobry Czas na Biznes –KOM2” w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy, Działanie 8.3 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej, w Podziałaniu 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, typ operacji A kompleksowe wsparcie dla zakładania działalności gospodarczej w formie dotacji.

Rekrutacja trwa od 23 listopada 2018 roku do 14 grudnia 2018 r.

Do pobrania: ikona pdf Szczegóły

Opublikowano: 20.11.2018 |

Ostatnia sesja VII kadencji Rady Gminy Lubień

Podczas uroczystej, ostatniej w mijającej kadencji XLV sesji Rady Gminy Lubień, która odbyła się w dniu 15 listopada br., Przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Biedrończyk podsumował czteroletnią pracę Rady.

W tej kadencji Rada Gminy odbyła 45 sesji, na których podjęła 364 uchwały. Praca Rady to także intensywna praca Komisji: Rozwoju Gospodarczego, Finansów oraz Spraw Obywatelskich, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Wychowania, Oświaty, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Socjalnych oraz Komisji Rewizyjnej.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 19.11.2018 |

Gminne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Tegoroczne Gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości obchodzone były, jak w całym kraju, w sposób szczególny ze względu na setną rocznicę tych wydarzeń. Przed południem przedstawiciele władz samorządowych, Pan Wójt Kazimierz Szczepaniec oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Biedrończyk złożyli wiązanki kwiatów na grobach ofiar związanych z odzyskaniem wolności w Skomielnej Białej, Krzeczowie i Tenczynie.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 19.11.2018 |

Podziękowania za wspólną uroczystość wyjścia na Szczebel pod hasłem "Droga z biało-czerwoną"

| Opublikowano: 15.11.2018 |

Pierwsza sesja nowej Rady Gminy Lubień

Informujemy, że w dniu 21 listopada 2018 r. o godz. 13.30 odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Gminy Lubień.

Sesja odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 15.11.2018 |

XLV sesja Rady Gminy Lubień

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późniejszymi zmianami) zwołuje XLV zwyczajną sesję Rady Gminy Lubień na dzień 15 listopada 2018 r. tj. czwartek o godz. 13.00.

Sesja Rady Gminy odbędzie się w budynku Urzędu Gminy w Lubniu – sala obrad (pokój nr 7)

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 13.11.2018 |

12 listopada dniem wolnym od pracy

Informujemy, że w dniu 12 listopada br. Urząd Gminy Lubień będzie nieczynny.

Sejm przegłosował ustawę o dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadające w niedzielę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.
Ustawa została podpisana przez Prezydenta RP.

| Opublikowano: 09.11.2018 |

Nabór wniosków w ramach projektu Lubie(n) programować

Uprzejmie informujemy, iż w terminie od 7.11.2018 do 28.11.2018 roku prowadzony jest nabór wniosków do funduszu stypendialnego w ramach projektu Lubie(n) programować. Dokumenty zamieszczone są na stronie projektu http://lubien.systema.pl/ w zakładce STYPENDIUM 2018/2019.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 08.11.2018 |

Zaproszenie na Gminne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości


| Opublikowano: 06.11.2018 |

Wyjście na Szczebel pod hasłem "Droga z biało-czerwoną"


Regulamin i szczegóły wyjścia dostępne są na stronie facebook Stowarzyszenia.

| Opublikowano: 06.11.2018 |

Akcja szczepienia lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 9 do 19 listopada 2018 roku, na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W załączeniu przesyłam komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców dotyczące postępowania w trakcie prowadzenia ochronnych szczepień.

Do pobrania: ikona pdf Komunikat, ikona pdf Wskazówki.

| Opublikowano: 31.10.2018 |

Rusza małopolska edycja konkursu Barwy Wolontariatu 2018!

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza do udziału w osiemnastej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej. Kandydatury wolontariuszy zgłaszać można do 10 listopada 2018 roku.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 31.10.2018 |

Ogłoszenie w sprawie projektu zmiany MPZP

Ogłoszenie Wójta Gminy Lubień o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Lubień w zakresie określonym Uchwałami Rady Gminy Lubień: nr XXXI/263/2017 z dnia 24 sierpnia 2017 r. z załącznikiem graficznym i nr XXXIV/284/2017 z dnia 23 listopada 2017 r. załącznikiem graficznym, w zakresie działki nr ewid. 8614/52 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Do pobrania: ikona pdf Ogłoszenie, ikona zip Materiały.

| Opublikowano: 31.10.2018 |

Harmonogram odbioru odpadów w listopadzie 2018 r.

Do pobrania: ikona pdf Harmonogram

| Opublikowano: 26.10.2018 |

Warsztaty dla mamy - "SERCA MAMOLEK"


| Opublikowano: 25.10.2018 |

Uruchomienie infolinii Mieszkanie Plus

Program Mieszkance Plus to rządowy projekt, który zakłada wybudowanie do 2030 r. przynajmniej miliona mieszkań. Główne założenia programu Mieszkanie plus, to realne wsparcie dla rodzin, których nie stać na zakup własnego mieszkania, również pomoc w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób o niskich dochodach, samotnych czy niepełnosprawnych. Kierowany jest do wszystkich grup społecznych, dający szansę na poprawę warunków życiowych.

Mieszkanie Plus to również realne wsparcie dla miast, miasteczek czy gmin, borykających się ze zbyt małą liczbą mieszkań socjalnych. To także rewitalizacja gospodarstw domowych.

W związku z ogromnym zainteresowaniem Programem Mieszkanie Plus, Krajowy Zasób Nieruchomości uruchomił Ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, pod którym można uzyskać wszelkie informacje o tym programie. Zachęcamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16,00.

| Opublikowano: 24.10.2018 |

Jesienne inwestycje

Zakopianka krzeczówka

Jesień w naszej gminie to nie tylko przepiękne złocisto-karmazynowe barwy ale też okres wzmożonych prac inwestycyjnych m.in.związanych z budową chodników dla pieszych. Tak się składa, że od drugiej połowy października rozpoczęły się równocześnie prace przy budowie dwóch bardzo ważnych chodników.

| czytaj więcej >> | Opublikowano: 19.10.2018 |

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych

Przedstawiamy Państwu spot przygotowany przez Państwową Komisję Wyborczą pt. "Co zrobić, aby zagłosować?".

yt

Więcej materiałów znajdą Państwo na stronie PKW: Państowa Komisja Wyborcza

| Opublikowano: 19.10.2018 |

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Lubień

Tradycyjnie już – w dniu 16 października br z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Wójt Gminy Lubień Pan Kazimierz Szczepaniec spotkał się w auli Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu z dyrektorami oraz nauczycielami szkół i przedszkoli z terenu Gminy.


| czytaj więcej >> | Opublikowano: 17.10.2018 |

Gmina Lubień walczy ze smogiem

Realizujemy kilka projektów, które mają na celu obniżenie smogu w naszej gminie.
| Opublikowano: 17.10.2018 |

IDS-BUD S.A. sprzedaje kruszywo

IDS-BUD. S.A jako Generalny Wykonawca prac przy budowie drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój na odcinku Lubień - Naprawa, od km ok. 713-580 do km ok. 721-170 informuje, że posiada w ofercie handlowej kruszywo o frakcji 80-250 w cenie 10 zł/t.

W/w cena za kruszywo dotyczy odbioru z placu budowy własnym transportem. Firma IDS-BUD S.A. zapewnia nieodpłatny załadunek. Wszystkie zapytania i oferty proszę kierować do Pana Jakuba Szarka tel. 602-235-808.

Do pobrania:ikona pdfInformacja

| Opublikowano: 17.10.2018 |

Wykonano konserwację dwóch kapliczek

Przedstawiamy dwie kapliczki, które poddano konserwacji w 2018 r. Jedna znajduje się w Lubniu na Roli Juszczęciowej - jest to kapliczka kamienna z Krucyfiksem, druga w Krzeczowie na Roli Mielcowej - kapliczka Męki Pańskiej.

kapliczka w Lubniu kapliczka w Lubniu kapliczka na Krzeczowie kapliczka na Krzeczowie
| Opublikowano: 17.10.2018 |

Więcej artykułów znajduje się w Archiwum >> Przejdź do ARCHIWUMdo góryBaner przedstawia biało czerwoną flagę
Baner przedstawia biało czerwoną flagę
Napis Ochrona danych osobowych
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Mobilny system informacji Gminy Lubień
baner konsultacje społeczne
baner budowa drogi s-7
baner wybory
baner karta dużej rodziny
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner 300+
Baner przedstawiający 4 osobową rodzinę i napis rodzina 500+
Baner przedstawiający różnokolorowe pojemniki na śmieci
Baner przedstawiający zbiornik bezodpływowy
baner
baner

Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny
Baner informacyjny

Baner informacyjny Baner informacyjny Baner projektu - Już pływam Plakat projektu OPS - Aktywność i podnoszenie kwalifikacji szansą na lepszą przyszłoś
Informacja, Ankieta, Regulamin.


Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 1 str.
Reguj na przemoc - projekt realizowany przez OPS w Lubniu 2 str.Strona założona 12 lipca 2008

statystyka

Copyright © 2008 by Witold Augustyński /BiTiS/. All Rights Reserved. Pozycjonowanie Strona wygenerowana w ciągu: 0.001 s.